Aleksander Wilanowski, pionier nordic walkingu w Polsce, zaprasza na szkolenia!

PYTANIA I ODPOWIEDZI.

KONTAKT BEZPOŚREDNI: TEL. 696 014 360Kto może zostać instruktorem nordic walkingu?Zgodnie z polskim prawem i ustawą o sporcie instruktorem może zostać osoba, która ukończyła 18 lat, posiada wiedzę i umiejętności do prowadzenia zajęć oraz nie była karana. Szkolenie nasze kierowane jest jednak szczególnie do nauczycieli, fizjoterapeutów, instruktorów rekreacji ruchowej i sportu, trenerów personalnych, animatorów czasu wolnego, opiekunów i wychowawców, pracowników placówek oświaty i opieki, psychologów, dietetyków, studentów kierunków związanych ze zdrowiem

i sportem, oraz osób indywidualnych w wieku od 16 do 100 lat chcących,

z miłości do sportu, poszerzać swoje sportowe umiejętności.

Czy po szkoleniu będę mógł prowadzić zajęcia samodzielnie?

Tak. Celem szkolenia jest przygotować kursantów tak by już następnego dnia byli gotowi stanąć przed grupą. Certyfikat, który otrzymasz po szkoleniu uprawnia Cię do prowadzenia zajęć samodzielnie również w celach zarobkowych.

Czy na szkoleniu muszę mieć swoje kijki?

Nie jest to konieczne. W szkolene dysponujemy ponad 50 parami wysokiej jakości kijków firmy Leki, KV+ i Gabel, które otrzymasz na czas szkolenia. Jeśli jednak masz swoje kije i możesz je zabrać na kurs. Zrób to. Zawsze najlepiej ćwiczyć na sprzęcie, który będziesz używać w przyszłości.

Ile czasu trwa szkolenie?

Szkolenie trwa 8 godzin zegarowych. podzielone jest na 2 godziny zajęć teoretycznych i 6 godzin zajęć praktycznych w terenie. W szczególnych przypadkach i przy dużych grupach szkoleniowych szkolenie może zostać rozłożone na 2 dni (12 godzin). Taka zmiana jest wcześniej ustalana z uczestnikami.

Czy można zorganizować szkolenie w mojej miejscowości?

Tak, jest to możłiwe. Minimalna grupa uczestników to 6 osób. Miejsce i termin szkolenia ustaliamy indywidualnie. Zadzwoń w celu omówienia szczegółów: 696 014 360.

Jestem osobą po 60siątce, czy mogę wziąć udział w szkoleniu? Boję się, że nie dam rady.

Wiek w żadnym przypadku nie jest przeszkodą w samodoskonaleniu. Szkolenie jest nastawione raczej na ćwiczenia techniki niż zmęczenie uczestników. Między ćwiczeniami robimy przerwy na omówienie szczegółów wiec są chwile na odpoczynek. W czasie całego szkolenia są dwie przerwy. pierwsza po części teoretycznej druga w połowie zajęć praktycznych. Jeśli wiec jesteś aktywny, uprawiasz sport, spacerujesz i lubisz się ruszać to na pewno sobie poradzisz.

Jestem w drugim miesiącu ciąży. Czy mogę wziąć udzaił w szkoleniu?

Wszystko zależy od Pani samopoczucia i zaleceń lekaża. Jełśi wszystko jest dobrze to zapraszamy. W czasie szkolenia będziemy pilnować, których ćwiczeń nie powinna Pani wykonywać.

Czym się różni certyfikat międzynarodowej szkoły Leki od certyfikatu krajowego szkoły Nord Walk?

W obu przypadkach program szkolenia i przekazana wiedza jest ta sama. Certyfikat szkoły Leki  jest wystawiany w języku angielskim i jest dokumentem uznawany za granicą. Jest też bardziej prestiżowy. Dokument szkoły Nord Walk ma renomę w Polsce, uprawnia też do prowadzenia zajęć poza granicami kraju, jednak nie jest już tam tak znany. Do prowadzenia zajęć za granicą zalecamy certyfikat szkoły Leki. Na potrzeby lokalne wystarczy certyfikat szkoły Nord Walk. W przyszłości, jesli pojawi się konieczność wystawienia certyfikatu zagranicznego będzie to możliwe, za dopłatą 120 euro.

Co powieniennem zabrać na szkolenie?

Strój sportowy odpowieni do warunków atmosferycznych, wygodne buty i dobry humor :-)  Na wszelki wypadek weź też kanapki i butelkę wody.